Když se seče v Seči tak je bronz po zteči

0

O víkendu 30.-31. 5. se konalo v Seči několik žákovských turnajů.
Náš oddíl měl zástupce v Turnaji dvojic nejmladšího žactva v rapid šachu (2 družstva) a v Mistrovství České republiky družstev starších žáků v rapid šachu.
V soutěži dvojic nás reprezentoval Štěpán Hrbek a Vojta Procházka. Štěpán a Vojta získali bronzovou medaili! Právem prokázali, že ve své kategorii patří mezi nejlepší. Štěpán nasbíral 6,5 bodu z 9 (průměr soupeřů – 1342 elo) Vojta získal 7 bodů z 9 (průměr soupeřů 1161). Další družstvo dali dohromady Bruno Dobsa a Filip Prokop. Skončili 37. Bruno získal 4 body a Filip 3 body. Chlapci nasbírali cenné zkušenosti a držíme jim palce do dalších šachových bojů. Doufejme, že brzy posílí řady našich dospěláckých družstev! Jen pro úplnost -první místo obsadila Beskydská šachová škola.

Soutěž družstev do 15 let. Naše družstvo bude moct hrát soutěž do 15 let ještě několik let vzhledem k nízkému věku. Tato skutečnost se odrazila v tom, že naše družstvo ve složení Anna Marie Koubová (5 z 9), Daniel Husa (3,5 z 9),Jan Rousek (8 z 9 !!!), Daniel Skoumal (5,5 z 9), Matěj Mareš (3,5 z 9) a Norbert Suchý (3 z 9) skončilo 23., když bylo nasazeno jako 24. V této sestavě mohou hrát ještě následující 3 roky, snad nebude tak troufalé očekávat v příštích letech ataky medailových pozic. Na prvním místě skončila SK OAZA Praha A, na druhém místě 2222 ŠK Polabiny A, třetí místo obsadil TJ Spartak Vlašim A. Boje byly ostré, kruté a někdy i ukrutné.
Neváhejte přijet příští rok. Můžete si zahrát open, vyhrát nějakou cenu a hlavně můžete fandit. Doporučuji zejména kapitánům našich družstev, aby si mohli okouknout, koho by mohli lanařit do svých týmů.
sepsal Libor Kouba

Komentář

© 2020 UNI Chess.