Jičín – tříhlavý drak (o 2 náhradních hlavách nemluvě)

3

Unichess B zakončil svou pouť první ligou výjezdem do Jičína. Domácí tým patří do suverénní trojice na tom lepší konci tabulky a není divu. Ve svém čele má strašného draka – pět silných hostů (Neuman, Spirin, Rašík, Kočiščák a Kraus), pravidla umožňují drakovi naštěstí nasadit jen 3 hlavy naráz. Následující hráči jsou ovšem také silní, až po zadní desky. Cílevědomé řízení Michala Schuly přivedlo klub v poslední době patrně k prozření, že nasazování místních hráčů komplikuje dosažení těch nejvyšších cílů.

V případě našeho béčka ovšem udělali vlídnou výjimku a dočkali jsme se dvou místních hráčů něco pod 2200, což nijak nezměnilo fakt, že jsme všude byli ratingově slabší. Domácí po zápase tvrdili, že se chvíli o výsledek báli, ale byl to spíš optický klam. Kuriozitou zápasu bylo, že se na polovině desek hrálo 2. Sg5 – 3x to byl Trompovský a 1 holandská.

Na 8. desce v jednom Trompovském remizoval bílými náš Šplíchal s echt jičínským Novotným, myslím celkem pozičně. Na 4. stole prohrál bílými v kobyliském derby Formánek s Hinksem  v Tigerově moderní (g6 s pozdějším a6). Pak kontrovala Jaščenko na 5. stole černými s Formanem – z Trompovského vyšla bídně, ale svou úporností soupeře popletla. V dalším Trompovském stál na 6. Nováček s Tázlarem velmi divně na 1. řadě, ale remíza se urodila. Pak udeřil drak. Na 1. desce Svatoš černými s Neumanem obětoval v Nimcovičově indické s Dc2 kvalitu za pěšce a krále v centru. Velmistr měl ale zanalyzováno daleko, udělal chladnokrevné Kf1, Kg1, h3 a Kh2, a pak dominoval v taktice. Na 2. desce jsem hrál bílými s Kočiščákem zmiňovanou holandskou 2.Sg5, byla tam zábavná nejasná pozice, ale pár špatných rozhodnutí a koncentrovaný soupeř ji přivedli z nekonečna do nuly. Zbylé 2 partie byly výrazně delší. Lácha na 7. černými s Kožúškem se v dámském gambitu potýkal s obětí kvality za nějaké pěšce a nakonec se to nepovedlo. Na 3. desce hrál černými Kozák s třetí dračí hlavou Krausem Caro-Kan. Nejprve věci běžely obvykle, Miloš měl pěšce víc při kompenzaci soupeře a dvakrát marně nabízel remis. Když měl 2 pěšce víc, došlo k neuvěřitelné události – MILOŠ ODMÍTL REMIS. Partie po dlouhém boji skončila prý pozicí, kde měl tři pěšce víc, ale nešla vyhrát.

Unichess B tedy podlehl Jičínu 2,5:5,5 a zakončil svou existenci na dně tabulky příznačně příjemným posezením v jičínské restauraci U dělové koule.

Dnes (zleva) Neuman, Kočiščák a Kraus

Dnes (zleva) Neuman, Kočiščák a Kraus

Kočičák je filuta!

Kočičák je filuta!

3 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  Chtěl bych poděkovat béčku za reprezentaci Unichessu. Ani jedna kontumace!, 15 výher na šachovnicích (3xOlga a Honza N.) a 30 remíz v sezóně a jako třešnička jedna zápasová remíza, kdy partie, kde bychom měli vyšší ELO byla vzácností (schválně spočítá někdo v kolika partiích jsme vlastně byli favoriti?).
  A příští rok snad vyhraje i kapitán 🙂

 2. Jan Bartoš napsal:

  No, jestli vyhraje kapitán dost záleží na tom, jakou soutěž hraje, na jaké desce a kdo je kapitán. Obávám se, že na 2. desce 1. ligy toho moc nevyhraju.

 3. Jan Bartoš napsal:

  Bez záruky jsem napočítal pouze 6 partií z 88, kdy jsme měli vyšší ELO. Z toho 4 v zápase s Karlovými Vary. Ve 3 případech se jednalo o Bretšnajdra.
  (Úloha pro nedělní přílohu. Hrál Bretšnajdr proti Varům?)

Komentář

© 2021 UNI Chess.