Honza Hučín vítězem teplické tipovačky!

5

Nejvýraznějším rysem teplického openu byla šílená sauna při hře – nestíhající klimatizace kupodivu ani v kombinaci s otevřeným oknem nepřinesla uspokojivý efekt. Bylo tam příšerně i v den, kdy venku bylo 18C, a to i před začátkem kola v prázdném sále – skoro jako by tam přes noc topili.

Neovlivnilo to sice výsledky (trpěli i soupeři), ale zcela určitě charakter hry. Jak hráči napřeli veškerou vůli na koexistenci s prostředím, boj byl velice urputný, ale s nadměrným množstvím zvratů, včetně bizarních minel, které se nevyhnuly ani špičkám. Vcelku nadměrný byl i počet hráčů, kteří vystoupili během turnaje. My jsme z boje neutekli, ale já a Miloš jsme rozhodnuti příští rok tento masochismus nepodstupovat.

Nedařilo se Lukáši Černouškovi (-10,9, pro anketu -21,8), který v posledních 3 kolech zažil velké zvraty na obě strany i minelu s jednotažkou.

Já jsem vytěžil dietních +3,6 a stal se tím jediným kladným hráčem anketní kategorie A.

Miloš Kozák ztratil -25,4 : ztráty se slabšími hráči mohly být i výrazně vyšší, na druhou stranu prohrál úplně vyhranou partii s hráčem 1763.

Tomáš Popper nepatrně odepsal (-2,8), když celý turnaj skákal jako jojo mezi prohrami se silnějšími (včetně 2x GM 2500+) a výhrami se slabšími (včetně 2x 1700 a cosi).

Anna Marie Koubová začala velmi dobře, pak se i zanořila do mínusu a nakonec vylétla nad hladinu s +34 body, a vyklidnila tím svou kategorii ankety do nudy…

Anketu celkem zasáhnul fakt, že Alena Černoušková nehrála ( výpadek v hlídání kočky) a mraky atributů propadly.

No a teď už k vyhlášení!

Vítězem ankety a majitelem Tukmakovovy knihy se stal s 94 body Honza Hučín! Za daných výsledků dosáhl maximálního počtu bodů. Trefil polaritu všech hráčů a turbo dal na Kozákův mínus.

Druhý skončil Miloš Gáj s 88,4 body. Zmýlil se pouze u Poppříka, což byla nejmenší možná chyba…

Třetí byl s odstupem Jarda Hadrava s 55 body. Pesimismus se mu vyvedl, ale kdo letos nedal T- na Miloše, jako by nebyl… Zato u Poppříka uplatnil jedinou využitou pojistku v soutěži.

5 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  Klimatizace ve spojitosti s otevřeným oknem klimatizovala celé Teplice – není divu, že nestíhala, spíš je k divu, že úplně nezkolabovala.

 2. Mircea napsal:

  Jojo to jojo je nepříjemný efekt a je třeba ho zlomit nejlépe v 1. kole, jako se mi to povedlo kdysi na šachovém vlaku.

 3. Pedro napsal:

  Možná by se mělo upravit i sofijské pravidlo – třeba za každý stupeň nad 25 se smí remíza nabídnout už o tah dřív. Třeba 34C -> remíza již v 30 – (34-25) = 21. tahu ! 🙂
  Co se týče Lukáše, zlomová byla parie s Lagrade. Koukal jsem na to na onlajnu a už si chystal text gratulační esemesky k vítězství nad šestistovkou. Škoda.

 4. Mircea napsal:

  Teď koukám že toho Dána Lukáš odrovnal – už si pak ani neškrtnul…

 5. jarda hadrava napsal:

  Gratuluji vítězům. Myslím, že být na bedně a vysloužit si samostatný pochvalný odstavec za pesimismus od Honzy se počítá… 🙂

Komentář

© 2020 UNI Chess.