Vyšehradské prokletí ERA A do třetice

1

Poslední 2 utkání venku na Vyšehradě jsme prohráli nehledě na sestavy, tahle klubovna je pro nás začarovaná. Letos nás přivítala jako v opakované noční můře ta samá sokolovna, kulisa basketbalového zápasu… Domácí bez lídra Dočekala, my bez Černouška hrajícího na Gibraltaru, zato poprvé s Příborským.  Zápas začal neurčitě, přišla rychlá remíza Vávra – Petrán na 4. Nejrychleji přitáhla pozornost partie Studničky černými s Netušilem na 3 v královské indické. Ten zahrál cholericky vyhlížející Se2 + h4, Tomáš věřil na obecnou zdravost své pozice, ale byl zasypán obětmi a údery přicházejícími s tempem a dostal mat a Kačabu. Po prvotním šoku začal zápas zase vyhlížet nadějně. Na 7. černými Příborský s Boukalem hrál jakousi Francii vzešlou ze sicilské, izolovaného pěšce kompenzoval aktivitou figur, pak soupeře překombinoval, mírně vypustil (spokojil se jen s dámou za věž a lehkou figuru) a znovu kombinačně dorazil. Na 6. Řehořek bílými s Tichým získal v Rétim poziční iniciativu, pak pěšce a nakonec kombinačně zvítězil. Další neštěstí se dostavilo na 2., kde Jirka bílými s Chloupkem budoval trpělivě pozici v Bogoljubovi, aby v závěrečné taktice udělal chybu a ještě prohrál. Na 8. Kovář bílými s Pilařem hrál starou hlavní variantu volžského gambitu, kde se tak dlouho fintilo s odkladem Sxa6, až bílý stihl 0-0 místo obvyklého Kxf1. Nicméně klasický tlak černého zůstal a po boji došlo k remízovým výměnám. Zbyly nám ale 2 velmi špatné pozice, takže zápasová prohra byla skoro jistá, všichni kromě aktérů a kapitána odešli do hospody. Pak přijal remízu Bernášek černými s Vlasákem po dlouhém sicilském trápení v jezdcovce s pěšcem míň. Hrdinkou zápasu se nakonec stala Havlíková. V zavřené anglické s c5 získal bílý Straka iniciativu na dámském křídle, kterou proměnil v pěšce víc. Kristýna bránila různostřelcovou věžovku s pěšcem míň a slabinou na f7 dlouho, vynalézavě a nakonec úspěšně – partie skončila patem! Tak jsme senzačně vybojovali zápasovou remízu! Nevím, že by se kletba oslabovala?

Velká pozitiva to nepřineslo. My zaostáváme za Holdií o 5 bodů. Vyšehrad odehrál dobrý zápas, ale že by si s 2 body na 11. místě mohl točit mlýnky, to tedy ne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Melancholie železničního mostu

Melancholie železničního mostu

 

Jeden komentář

  1. Miroslav Kozel napsal:

    Pochvala od předsedy tentokrát patří Kristýně za statečnou obranu proti nepříjemné anglické v nejdelší partii až do patu! Mirek

Komentář

© 2021 UNI Chess.