Prvoligový horor s třičtvrtěšťastným koncem

1

Zápas s Oázou v 10. kole byl snad náš nejhorší v sezóně.  Nastoupili jsme velmi kompletně nahoře, na konci se díky absencím trápili Šlampa na antibiotikách a tupý kapitán. Soupeři měl vysokou pravděpodobnost záchrany a hráli v pohodě ve své celkem běžné sestavě.

První remízu přinesla 6. deska – Kuba černými v sicilské po různých peripetiích remizoval s Vedralem. Za další remízu na 8. jsme už mohli být rádi. Krátkou španělku s Čmikem jsem rozehrál černými mdle, nepříjemné chvilky na zadních řadách ukončila až diplomacie.

Skvělou partii na vysoké úrovni vyhrál bílými na 1. Michalík s Vaškem Svobodou, jinak též hráčem našeho extraligového áčka.

Velmi šťastný moment přinesla partie Šimka s Jelínkem na 4. Hrál černými benoni s jezdcem na e7 – pěkná dynamika, pokud se člověk smíří s průměrným hodnocením počítače +0,6. Hráči měli za sebou opravdu kvalitní boj, když bílý spáchal absurdní blundr. Zjevné stopy řádění včelky Unichessky.

Vedli jsme 3:1, ale zbylé partie vypadaly dost špatně.

Nejhůř dopadly obě bílé královské indické. Kovář stál na 5. s Výprachtickým v pozici s exd4 průběžně špatně až prohraně. Ve své časovce vyšejdil vyrovnanou koncovku bez kvality s dvojicí střelců, ale tu pak prohrál. Šlampa na 7. stál s Pirklovou objektivně lépe, ale pak ho překonala černopolná strategie korunovaná taktikou. V prohrané pozici našel ještě pár triků, ale už to nešlo spravit.

Pozici s pěšcem míň uremizoval na 2. Černoušek se Strakou. Předcházela složitá anglická.

Poslední remíza přinesla remízu zápasovou. Bernášek hrál na 3. s Martinem Hollanem bílými Nimcoviče tak, že povolil černému všechno kolem e4, že pak se uvidí. Měl nějaké pěšce za pasivní pozici, po taktice zkoušel triky ve 4věžovce, ale nikam to nevedlo.

Zápasová remíza byla celkem šťastným výsledkem podaného výkonu. Dalším šťastnou okolností je, že Neratovice také jen remizovaly.

Stále vedeme 1. ligu, ale není to letos nějak ono. Kuriózní je, že soupeři stále nemají úplně jistou záchranu. Muselo by ale špatně dopadnout 5 zápasů, včetně našeho závěrečného s Pankrácí.

Jeden komentář

  1. Mircea napsal:

    Zatímco na východě nuda a ČT postupuje, my tu budeme mít dramátko. Klidně se může stát že první tři v posledním kole prohrají…
    Co se týká remíz, tak mi tahle skupina připadá rekordní, tolikrát 4:4 za sezónu v jedné skupině to se jen tak nevidí.

Komentář

© 2021 UNI Chess.