Pankrác dobyta

3

Zápas jsme dovedli k vysokému vítězství 6:2. Průběh mohl leckdy prozrazovat jiné skóre, ale zápasový výsledek asi nebyl nikdy v reálném ohrožení. Měl jsem dost starostí se svou partií, proto se nemohu dostatečně věnovat popisu jiných. Tedy jen ve stručnosti.

První skončila partie Petra Šimka s Peterem Constantinouem. Podle pár záblesků v paměti mohu soudit, že se černému domácímu hráči nepodařilo dobře vyřešit základní problém zahájení, vývin, a byl za to přísně potrestán.

Obdobně poučný průběh měla partie Pavla Vávry se Miroslavem Šmídem. Domácí se pokusil v zahájení získat náskok ve vývinu s poziční výhodou za cenu pěšce. Pavel však pěšce nedal, bránil tím ve vývinu soupeře, došlo k výměnám, ztratila se dynamika k jednomu pěšci přibyl druhý a když se vyčasilo nezbylo bílému (Šmídovi) nic jiného než se vzdát.

Na první Jan Bernášek s Milošem Jírovským potahovali symetrickou pozici s doslovným chlupem pro domácího. Z chlupu se nakonec nic nestalo a zvítězila pragmatická a celkem rychlá remíza.

Skóre se ustálilo na půl ku dva a půl. Obraty nabízely jen dvě partie, na třetí Jirka Jiří s Jaroslavem Poláškem a na šesté moje partie s Jiřím Pleškem. Ostatní partie nevybočovaly z kontroly, kterou získali naši hráči, a bylo jen otázkou času zda z toho vydolují více.

Martin Řehořek pomalu a jistě přehrál Tadeáše Kleckera a zvítězil královsko indickým útokem v koncovce, tj. postavil si dámu jedním ze svých probojovavšim se pěšcem.

Další jsem byl na řadě sám, když jsem ve vachrlaté a těžké pozici přehlédl v propočtu dvojí úder a musel po pár dalších přesných tazích Jiřího Pleška rezignovat.

Opět nastalo lehké intermezzo. Stav jeden a půl ku tři a půl. Stačilo získat už jen bod.

Na ten jsme však moc dlouho čekat nemuseli. Jindřich Kuba proti Janu Vokounovi neváhal využívat nepřesností soupeře a bral postupně vše co se mu v koncovce nabízelo. Poslední naděje domácího (volný pěšec) padla s přehlédnutým taktickým motivem, který vynucoval přechod do snadno vyhrané pěšcové koncovky.

Zvítězili jsme a hráli ještě dvě lepší pozice.

Jj pozice proti Poláškovi se v tísni obrátila a po časovce bylo jasné, kdo hraje na výhru. A taky nakonec vyhrál.

U Lukáše Černouška proti Radoslavu Doležalovi k výrazným zvratům nedocházelo. Bílý si žužlal svou výhodu zatímco domácí hráč si lámal hlavu profylaktickou otázkou, jak by to vlastně šlo prohrát? Nakonec soupeři uznali, že to prohrát nejde a partie skončila remízou.

TJ Praha-Pankrác Unichess
Jirovský Miloš (H) 2450F ½ ½ 2518F Bernášek Jan (H)
Doležal Radoslav 2414F ½ ½ 2470F Černoušek Lukáš (H)
Polášek Jaroslav 2344F 0 1 2418F Jirka Jiří (H)
Constantinou Peter (C) 2303F 0 1 2379F Šimek Petr
Šmíd Miroslav (H) 2200F 0 1 2352F Vávra Pavel
Plešek Jiří 2191F 1 0 2351F Kovář Vojtěch
Klecker Tadeáš 2216F 0 1 2280F Řehořek Martin
Vokoun Jan 2098F 0 1 2253F Kuba Jindřich
2 : 6

3 komentáře

  1. Mircea napsal:

    Áčko letos patří k tomu v Unichessu, co se sleduje velice příjemně. Jen vydržet!

  2. Mircea napsal:

    Tak sem koukl na tabulky a ono už se to skoro ani zkazit nedá….

  3. Jan Bartoš napsal:

    Po dlouhé době taky došlo na radu předsedy: položit pětku, jednu dát jako úlitbu bohům a 2 remízy!

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2019 UNI Chess.