Když se hraje přáteláček …

0

Letos se opět v předvánočním čase uskutečnil přátelský zápas našich družstev přihlášených do třetí třídy Pražského přeboru. Nově vzniklému družstvu Unichess Ž sestavenému čistě z žen se postavilo družstvo Unichess G, které má již bohaté zkušenosti z předchozích ročníků soutěže a ze dvou přátelských zápasů s družstvem F. Nebylo jednoduché po dlouhé pauze, kdy se v hrací místnosti moc nehrálo, najít troje funkční hodiny, ale nakonec mohl být zápas na třech šachovnicích zahájen. Bílé figury jsem direktivně přidělil svému družstvu, když už sem pro něj nemohl udělat více, jelikož sem měl na starost odchod domů pro naše dvě děti (4+2) pobíhající po hrací místnosti – mimochodem moc se jim tam líbilo. Předal jsem otěže zápasu do rukou rozhodčího Roberta Wadury, ve dveřích jsem ještě potkal přicházející kapitánku žetka Annu Bálkovou, ale příchodu první desky mého géčka sem se nedočkal. Nicméně géčkaři se ukázali jako neohrožení šachoví bojovníci, nenechali se ničím překvapit a zvítězili na všech šachovnicích. Hráči ostatních družstev dali přednost blicáku, který skončil následovně:  1. Petr Pokorný 3b. (na pomocné), 2. Libor Kouba 3b. 3. Tomáš Popper 2b. 4. Petr Šplíchal 1,5b., 5. Miloš Gáj 0b. Každopádně atmosféra byla příjemná, předsezónní setkání se vydařilo a v budoucnu určitě zase nějaký ten přáteláček zkusím vyprovokovat.

Historie výsledků přátelských zápasů našeho oddílu:

8. 12. 2015: Unichess G – Unichess Ž 3:0 (Rada-Kovářová 1:0, Marek-Lucie 1:0, Skřivánek-Souralová 1:0)

17. 12. 2013: ŠK Era Poštovní spořitelna G – ŠK Era Poštovní spořitelna F 0,5:2,5 (Rada-Kühnl 0:1, Z.Kovář-Chrobák 1/2, Krč-Nevoral 0:1)

11. 12. 2012: ŠK Era Poštovní spořitelna G – ŠK Era Poštovní spořitelna F 2,5:1,5 (Jaščenko-Vojtíšek 1:0, P.Král-Hrubčík 1/2, Rinat-Lucie 0:1, Šindelář-J.Král 1:0)

5. 6. 2008: FIMA ČSOB – ZORA Praha 3:1 (Hykš-Polnar 1:0, Eda-Vítová 0:1, Marek-Šulc 1:0, Lucie-Baňas 1:0)

Přátelák začal, na první desce se zatím nehraje.

Přátelák začal, na první desce se zatím nehraje.


Diváci pozorně sledují maminku

Diváci pozorně sledují maminku


Marek už si všiml fotografa

Marek už si všiml fotografa


Přátelský blicák v plném proudu

Přátelský blicák v plném proudu


I blicky byly divácky atraktivní

I blicky byly divácky atraktivní


Malí diváci už míří domů

Malí diváci už míří domů


Červená křesílka na vrátnici se líbila.

Červená křesílka na vrátnici se líbila.

Komentář

© 2020 UNI Chess.