Diktát družstev 2009

0

O Vánocích se dějí prapodivná kouzla a z hlubin zapomenutí vystupuje tímto po měsíci článeček Mirka Kozla ze spřátelené FIMA ČSOB. Zakletí zlomila mocná magie kapitána Poštovní spořitelny A, který nebojácně zaškrtl u položky Zveřejněno ANO, místo celkem bezvýrazného NE.

Po roce se opět sešli všichni příznivci bleskového šachu a zvláště diktátu a také ti, kteří třeba zase takoví velcí příznivci nejsou, ale chtěli udělat radost kapitánům, popř. se jimi prostě nechali přemluvit. Také se však dostavilo spousta nováčků, kteří se jako vždy po turnaji rozdělili na zaryté příznivce a odpůrce této taškařice. Teď se ale obraťme k vlastnímu turnaji, který se opět jako loni konal v dejvické menze ČVUT.
V elitní skupině nastoupilo 12 družstev včetně áčka FIMA ČSOB. Vytvořit sestavu letos nebylo lehké, ale nakonec se to podařilo. První desku si zahrál Vojta Kovář z SK Litoměřice a za ním následovali další dva hosté David Onderek z Chrudimi a Ben Polák z Liberce. Od čtvrté do osmé desky se seřadili za šachovnice borci z FIMA (Honza Hruška, Víťa Miskolczi, Tomáš Popper, Jirka Fišer a Jarda Hadrava). Po úvodní těsné prohře s Kobylisami, přišla sprcha od Bohemians a Smíchova a usídlili jsme se na 10. místě, jež jako poslední zajišťovalo ještě záchranu. V té chvíli však začla nevídaná vítězná série, v níž jsme postupně porazili Vršovice, Holdii, Žižkov, Mladou Boleslav a pětičlenné torzo Mahrly, čímž jsme se dostali až na 6. místo. Po prohře s Vyšehradem s dalším hráčem SK Litoměřice na 1. desce Pavlem Vávrou jsme poslední dvě kola opět vyhráli (s Duklou a Radlicemi) a vybojovali o jeden bod 5. místo, což je o jedno místo lepší než loni!
Ve druhé třídě v šestičlenné skupině bojovalo dvoukolově naše béčko pod vedením nehrajícího kapitána Roberta Wadury. Na první desce hrál opět hráč s jakého jiného oddílu než z SK Litoměřice Pedro Pokorný. za ním následovali členové FIMA, nováček Jirka Šlemr a Libor Kouba. Na čtvrté a páté šachovnici jsme měli host-es-ky z Úholiček a Kobylis (Alenu Horáčkovou a Oxanu Litvínovou). Na šesté hrál zkušený blicař Honza Muf Černý, na sedmé Lucka a dvě partie si na osmé desce zahrál další nováček Víťa Moudrý. Celkem vybojovalo béčko 3. místo za Oázou a béčkem Bohemky celkovým ziskem 47,5 bodu, což bylo jen o bod a půl méně než áčko v přeborové skupině.
Všem díky za účast a výkony na této vydařené akci a věřím, že se příští rok zase sejdeme a nejlepší by bylo umístění zase o příčku vylepšit!
nehrající kapitán FIMA ČSOB A ve hře na diktát 2009 Mirek Kozel

Komentář

© 2020 UNI Chess.