Bod vylovený zpod vyšehradské skály

3

 

Třetí kolo druhé ligy náš tým Reserve zaválo na Vyšehrad, a to k jednomu z favoritů soutěže, alespoň podle papírových předpokladů. Naši soupeři v minulé sezoně jako jediní proháněli až do konce vítěznou Vlašim a tak jsme si říkali, že jakýkoliv bodový zisk by byl úspěchem. Už proto, že nám „Liga mistrů“ v Černé Hoře, kde statečně bojovali naši parťáci, odebrala hned dva členy základní sestavy a nemohl hrát ani Vojta. Dva dny před zápasem ještě Olga laborovala se zaníceným okem, takže kapitán si užil obvyklá dilemata, jak to poskládat. Nastoupivší sestava ovšem sehrála výtečný zápas a nakonec jsme skoro mohli pomýšlet na vítězství. Takže oproti sebekritice náhradního kapitána v první lize, se zde kapitán za zvolenou sestavu musí pochválit 🙂

Kompletní výsledek a tabulka soutěže na stránkách šachového svazu zde.

Část komentáře k zápasu je z doslechu a část už ze samotného kapitánského náhledu:

Jako první skončil debutant v týmu Petr Souček, proti mistru FIDE zahájil nebojácně a snažil se o aktivní hru, první poziční nepřesnost ovšem velezkušený soupeř vytrestal – 0:1 z našeho pohledu. Cennou remízu družstvu dodala Anička, na soupeře nepříjemně dotírala, končilo se v nestejných střelcích, takže remíza 0,5:1,5.

Stav utkání vyrovnala Olga, zahájení přešlo ve francouzskou s d3, Olga pak rychle převzala iniciativu a soupeři už nedala čuchnout – 1,5:1,5.

Do vedení nás poslal Tomáš, když se jeho soupeř nevypořádal s tradičním orangutanem a dostal se do obtížné pozice, kterou neustál – 2,5:1,5 pro nás. Hned na to ale přišel pád na osmé desce (detaily neznám) – 2,5:2,5.

A v časových kontrolách se dohrávaly poslední tři partie – Matěj získal hned dvě kvality navíc, přežil nepříjemné dotírání na krále od dvojice střelců a jezdce v časové tísni a po ní už materiální výhoda rozhodla. Poslal nás tak do vedení 3,5:2,5 a jen připomenu jeho letošní bilanci – 3/3!!!

Bonusovou půlku, která znamenala zápasovou neprohru pak přinesl Pedro a to s hráčem 2400+, udržel těžkou jezdcovku s pěšcem méně, když ve finále lépe propočítal přechod do pěšcovky a ač byl při pochodu do dámy o tah pomalejší, měl f-pěšce a partie byla zakončena patem – 3:4.

Poslední pak dohrával Petr Mach, který v těžké pozici v časové tísni nezpanikařil a vykryl soupeřovy hrozby, i tak z toho ale rezultovala špatná koncovka s pěšcem méně, kterou ale bylo třeba vysedět. Soupeř navíc nezvolil přesvědčivou realizaci a Petr před něj stále stavěl problémy ať hrozbami na krále či uvolněním postouplého pěšce. V jednu chvíli jsme se už už radovali, když soupeř dopustil postup na pěšce na f7 a následné proměně v dámu nešlo zabránit, souhra jeho pěšce se střelcem ovšem znamenala, že si

postavil dámu o něco později a byla z toho dámská koncovka se dvěmi pěšci navíc pro soupeře, kde už šanci na výhru z ruky nepustil – 4:4. I tak ale pochvala naší mladé opoře za bojovnost.

Suma sumárum, je to trochu nečekaný bod do tabulky (soupeřova elová převaha byla na všech šachovnicích, leckde i dvěstěbodová), ale naprosto zasloužený!

 

 

3 komentáře

 1. Mircea napsal:

  Takové zápasy se musí vyhrávat!…
  ale no tak dobrá, tak tedy gratuluji…

 2. Jan Bartoš napsal:

  Skvělý výkon a skvělá funkcionářská práce: vykopnout nejhorší hráče nahoru do Evropy a stavět osvědčené zabijáky! Jen tak dál…

 3. Mircea napsal:

  Příští rok by měl Matějovi oddíl tu Evropu sponzorovat (tedy jen v případě že udrží 100% a nastoupí na všechna kola). Kde to vlastně bude?

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2019 UNI Chess.